„ÆNIGMA“ – paslaptis, kuri vienija

2006 m. Lietuvoje įkurta ne pelno siekianti organizacija „Aenigma“ (iš lot. k. – „paslaptis, mįslė“) – tai šiuo metu vienas iš didžiausių speleologijos klubų Baltijos šalyse.
 

2008, 2009 ir 2010 metais „Aenigma“ organizavo keliones į giliausią pasaulyje Kruberio – Voronjos urvą, esantį Kaukazo kalnuose, Arabikos kalnų masyve, kur drauge su Ukrainos UkrSA komanda atliko įvairius matavimus bei tyrimus. Šių kelionių metu – 2140m. gylyje, į kurį yra pavykę nusileisti vos kelioms dešimtims žmonių, prie sifono „Du kapitonai“ sienos buvo pritvirtintas Lietuvos vardo tūkstantmečio minėjimo ženklas, o lietuvė Saulė Vaš (tuomet – Saulė Pankienė) tapo vienintele moterimi, pasiekusia – 2143m. gylį.
 

Kasmet „Aenigma“ surengia daugiau nei dešimtį ekspedicijų Europoje ir Azijoje, aktyviai vykdo edukacinę veiklą (neatlygintinai moko jaunuosius speleologus, organizuoja pažintines keliones), informuoja visuomenę apie urvotyrą, rengia talkas, dalyvauja ekologijos, urvų ir jų biologinės įvairovės apsaugos projektuose, garsina Lietuvos vardą pasaulyje.

Krymo, Turkijos ir Ispanijos urvuose „Aenigmos“ nariai jau yra atradę daugiau kaip pusantro kilometro naujų praėjimų bei atšakų – jų pasiekimai registruojami Lietuvos rekordų knygoje „Factum“. Naujų urvų paieška – tai vienas iš pagrindinių „Aenigmos“ tikslų.
 

Šiuo metu klubas vienija kelias dešimtis speleologų iš įvairių Lietuvos miestų: Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Panevėžio, Klaipėdos, Varėnos, Druskininkų ir kt. Nors urvotyra itin domina jaunimą, „Aenigma“ gali didžiuotis tuo, jog jos veikloje iki šiol aktyviai dalyvauja ir speleologai, pradėję keliauti po požemio labirintus jau prieš ketvirtį amžiaus.

 

Speleoklubas „Aenigma“

Kodas: 300538596

Adr.: Vilnius, Peteliškių g. 46-15

Bankas: “Swedbank“ AB

Sąsk. Nr.: LT557300010093979844

El. p.: info@speleo.lt

www.speleo.lt

 


urvas.jpg